Буріння

When https://www.potster.com you decide to purchase weed from our on-line store, you’re presented with a lot of alternatives. When it might sound a little sketchy, it’s completely feasible to purchase weed safely and legally online you just have to understand what you’re doing. Legal Weed Fly is among the national and worldwide pioneers when it has to do with providing medical cannabis patients with nothing but the very best.

skvagena

Бурові роботи та буріння свердловин на воду і не тільки

Одним з головних напрямків роботи нашої компанії є буріння свердловин різного призначення для потреб суспільства. Ми працюємо на ринку бурових робіт з 2006 року, а досвід виконання робіт в сфері геодезії, геології, проектування та буріння свердловин окремих працівників та інженерів складає від 9 до 45 років. Тому виконання робіт проходить досить швидко та якісно.

А тепер конкретніше про буріння свердловин. Вони виконуються:

 • для постачання води;
 • під теплові насоси;
 • для анодного та катодного захисту продуктопроводів;
 • для водопониження;
 • щоб відібрати керн при геологорозвідці;
 •          та інше.

Свердловини можуть бути різних типів: фільтрові, безфільтрові та з комбінованих колон.

Фільтрові  використовуються для водозабірних та гідро-геологічних свердловин. Під час буріння проводиться розвідка з визначенням водоносного горизонту. Після виявлення водоносного горизонту підготовлюються труби та фільтр, виконується опускання фільтрової колони. В даний час переважно використовуються обсадні труби з харчового пластику, перевагами яких є: стійкість до корозії та хімічна нейтральність (виробники надають 50 років гарантії). Фільтр виготовляють на всю потужність водоносного горизонту. Після обсадки виконується обсипка затрубного простору фільтрової колони гравієм дрібної фракції (влаштування гравійного фільтру).

Після закінчення бурових робіт спеціалісти монтують насосне обладнання та опускають в свердловину. Для кожної свердловини даються рекомендації щодо підбору насосного обладнання та правила експлуатації свердловини. Таких свердловин достатньо для побутових цілей, користування ними дуже просте та водночас довговічне.

Безфільтрові свердловини пробурюються у твердих породах. Надходження води відбувається за допомогою тріщин у твердих корінних породах. В такому випадку не використовується фільтр – залишається відкритий ствол.

Бурові роботи з комбінованих свердловин виконуються в складних інженерно-гідрогеологічних умовах для перекриття «верховодки», «пливуна» та ін….

Також є артезіанські свердловини, з яких вода підіймається самостійно, тому що знаходиться під тиском водонапірних пластів. Вони, зазвичай, знаходяться на глибині від 25 до 400 метрів. Така свердловина володіє високим дебітом водовіддачі (до 40 літрів в хвилину і більше).

Виходячи з того, яку породу та глибину потрібно пройти, обирається відповідний метод буріння свердловини.

kolonka

Методи буріння свердловин:

 • Шнекове – діаметром від 135мм до 450мм;
 • Колонкове – з відбором керну;
 • Шарошковими долотами;
 • Пневмоударниками;
 • Буріння з промивкою або продувкою.

В залежності від методу бурових робіт буріння виконується наступними буровими станками:

 • ПБУ-1 на шасі ЗИЛ-131 – для буріння «в суху» та з промивкою;
 • УРБ-2А2 на шасі ЗИЛ-131 – для буріння «в суху» та з продувкою.

 

Технологія буріння свердловин для водопостачання:

Виконуємо буріння в одну, дві та три колони з використання обсадних стальних труб та пластмасових труб з нПВХ (Сертифікованих для господарсько-питного водопостачання).

При бурінні в дві і більше колони для перекриття «верховодки» (підшкірної води) виконується цементація затрубного простору (кондуктора).

На трубах фільтрової колони влаштовується перфораційний, щілинний та дротяний фільтр (в залежності від типу ґрунтів, геологічного розрізу та матеріалу обсадної колони).

Для підприємств, державних установ та організацій буріння свердловин на воду виконується в три етапи:

 1. Виготовлення проекту свердловини на воду, погодження та його експертиза.
 2. Після виконання проекту свердловини та буріння свердловини Ви отримуєте паспорт свердловини, який зареєстровується у службі геології.
 3. Також Ви отримуєте дозвіл на спеціальне водовикористання.

Хочемо зазначити трохи детальніше саме про паспорт свердловини. Навіщо він Вам потрібен? Це документ, в якому записані всі технічні параметри свердловини, які дозволять правильно підібрати насосне обладнання. Може трапитись так, що компанія, яка замовляла свердловину, виходить з бізнесу. В такому випадку, Вам потрібно буде переглянути паспорт задля подальших дій. Або якщо Ви збираєтесь змінювати місце проживання, і ділянку, на якій була зроблена свердловина, потрібно продати. Паспорт посприяє законодавчим діям.

На жаль, не кожна компанія з бурових робіт може представляти паспорти свердловин. Але ми  видаємо цей документ, і, згідно з законодавством, ось яка інформація в ньому буде:

 • Місцезнаходження свердловини (адреса).
 • ПІБ того, хто виконував бурові роботи, дата виконання (згідно з якою визначається гарантійний термін).
 • Детальний опис конструкції свердловини (може знадобитися в майбутньому для проведення ремонтних робіт чи заміни насосного обладнання).
 • Статичний рівень води (відстань від джерела надходження води до поверхні землі);
 • Динамічний рівень води (водовіддача, її відновлення після відкачування насосом);
 • Дебіт води (обсяг поновлюваної води, яку можливо видобути з свердловини);
 • Якість води (хімічний та бактеріологічний аналіз води);
 • Організація, що проводила бурові роботи, контактні дані;
 • Підпис, печатка відповідальної особи;
 • Реєстраційний номер свердловини, підпис гідрогеолога, печатка геологічної служби в якій реєструється свердловина.

Процес

top-credit

По приказу главы администрации города Единица отдел инфраструктуры горсовета и теплоснабжающие компании – «schetchiki-tepla.com.ua» и КСПУ – предприняли попытку понять, из-за чей-либо результат обязана прокладываться контроль общедомовых счетчиков тепла. Однако у коммунальщиков стали различные места зрения. На сегодняшний день, равно как установлено, в сумских многоэтажках имеется счетчики, определенные из-за результат жителей, горбюджета и термических учреждений.