Проектування

fast-cashonline.com.ua https://creditforyou.com.ua https://top-credit.com.ua/kredit-onlayn-bez-otkaza Проектування

Проектування свердловин та водозаборів

Згідно чинного законодавства (Водний кодекс України, Земельний кодекс України, Кодекс України «Про надра», ДБН А.2.1-1-2014 «Інженерні вишукування для будівництва») всі споживачі водних ресурсів з підземних джерел (свердловин) зобов’язані використовувати воду згідно Дозволу на спеціальне водовикористання. Для отримання вказаного Дозволу та законної експлуатації свердловини чи водозабору (куща свердловин) замовнику необхідно мати наступні документи:

  1. Проект свердловини (водозабору) погоджений згідно чинного законодавства;
  2. Паспорт свердловини зареєстрований в службі геології;
  3. Пакет документів з погодженням місцевих, регіональних та державних служб екології, геології та водного господарства.

В залежності від потреби у водоспоживанні буде визначатися і той фактор, як саме буде у подальшому відбуватися весь процес буріння свердловини на воду. І лише за попередньою згодою з боку замовника, буде розроблятися спеціалізована проектна документація – Проект буріння розвідувально-експлуатаційної свердловини.

Тільки за документацією, яка розробляється досвідченими гідрогеологами, можна найбільш точно розрахувати всі необхідні параметри свердловини (конструкція, діаметри буріння, кондуктора, обсадної та фільтрової колони).

Буріння свердловини розділяється за призначенням:

1) безпосередньо для водопостачання заміського будинку, та

2) для здійснення господарсько-питного та технічного(виробничого) водопостачання громадських, освітніх чи навчальних закладів та об’єктів промисловості.

Саме від того, яке у свердловини було визначено замовником призначення, буде залежати вся вартість робіт по спорудженню свердловини.

Проектні роботи слід поділяти на відповідні етапи

Обов’язковим моментом є не тільки попереднє складання проекту і отримання всіх висновків, але й в тому числі передпроектні вишукування (геофізика та геодезія), погодження проектної документації на буріння свердловини та експертиза проектно-кошторисної документації.

В якості першого етапу слід відзначити саме складання Робочого проекту буріння свердловини. Готовий проект, має обов’язково узгоджуватися з органах з екології та геології та проходження державної експертизи.

До другого етапу відноситься сам процес буріння свердловини на воду. У цей же розділ варто включити і необхідні заходи щодо дослідної відкачки води, визначення характеристик водоносного горизонту, відбору води, яка спрямовується на подальше проведення хімічного та бактеріологічного аналізу. На підставі отриманих результатів складається  паспорт свердловини.

На третьому етапі необхідно отримати дозвіл на спеціальне водокористування. Аналогічно, всі отримані документи та спеціальні дозволи повинні проходити узгодження з державним інстанціям.

tradernew.pro