Згідно чинного законодавства (Водний кодекс України, Земельний кодекс України, Кодекс України «Про надра», ДБН А.2.1-1-2014 «Інженерні вишукування для будівництва») всі споживачі водних ресурсів з підземних джерел (свердловин) зобов’язані використовувати воду згідно Дозволу на спеціальне водовикористання. Для отримання вказаного Дозволу та законної експлуатації свердловини чи водозабору (куща свердловин) замовнику необхідно мати наступні документи:

  1. Проект свердловини (водозабору) погоджений згідно чинного законодавства;
  2. Паспорт свердловини зареєстрований в службі геології;
  3. Пакет документів з погодженням місцевих, регіональних та державних служб екології, геології та водного господарства.

В залежності від потреби у водоспоживанні буде визначатися і той фактор, як саме буде у подальшому відбуватися весь процес буріння свердловини на воду. І лише за попередньою згодою з боку замовника, буде розроблятися спеціалізована проектна документація – Проект буріння розвідувально-експлуатаційної свердловини.

Тільки за документацією, яка розробляється досвідченими гідрогеологами, можна найбільш точно розрахувати всі необхідні параметри свердловини (конструкція, діаметри буріння, кондуктора, обсадної та фільтрової колони).

Буріння свердловини розділяється за призначенням:

1) безпосередньо для водопостачання заміського будинку

2) для здійснення господарсько-питного та технічного (виробничого) водопостачання громадських, освітніх чи навчальних закладів та об’єктів промисловості.

Саме від того, яке у свердловини було визначено замовником призначення, буде залежати вся вартість робіт по спорудженню свердловини.